Amikor megszületünk testünk rugalmas és mozgékony. Ez sokáig így is marad, azonban ahogy elkezdünk iskolába járni, majd dolgozni ezt a természet adta képességünket fokozatosan elveszítjük a rengeteg statikus üléstől vagy állástól.
Ezt leginkább a medence és a csípő környéke sínyli meg, ugyanis ez a része az a fizikai testnek, ami elsőként veszti el eredendő mobilitását.
A legtöbb mozgásszervi probléma is itt jelentkezik először, még a legtöbb gerincprobléma is innen eredetheztető.
Érdemes tehát időt és energiát szentelnünk a medence körüli terület rendszeres minden irányú átmozgatására, ezzel ugyanis testünk struktúrális alapjait igazítjuk szépen fogokzatosan a helyére.
Még egy alapvető szempont, hogy fizikai testünk rugalmatlansága kihatással lehet tudatunk alkalmazkodó képességére is. Nem egy embernél tapasztaltam, sőt természetesen magamnál is észrevettem: ahogy a testben lévő feszültségek oldódni kezdenek a gyakorlás hatására, úgy válik a tudat is egyre rugalmasabbá és adaptívabbá a minket ért hatásokkal szemben.
Ha jólesik ezeket a szempontokat a figyelmed középpontjában tartva végezd majd a mai gyakorlást. Tapasztald meg így mennyivel másabb, hogy egy plusz nézőpontot társítasz a mozgáshoz.