Egyénre szabott masszázskezelés

Hosszú évek tapasztalata alapján már tudom, hogy minden technika a maga módján nagyon szuper, de csupán egy féle masszázs típus általában nem segít a vendég minden nehézségén/problémáján. Minden esetben kikérdezem az új és a visszatérő vendégeket egyaránt, hogy mire keresnek gyógyírt. Átbeszélünk minden részletet és az alapján javaslok egy kezelési tervet. Amely végül legtöbbször az általam ismert és használt technikák kombinációja lesz.

Azok a masszázs típusok, amelyekből összeáll majd az a kezelési  metódus, amelyre neked a leginkább szükséged van:

A Zen Shiatsu egy teljes körű ősi Japán kezelési rendszer, ami az emberi szervezetet teljes egészében, holisztikusan kezeli. A Zen Shiatsu alap filozófiája az, hogy csak akkor áll vissza az egészséget biztosító harmónia a szervezetben, ha a test minden területén és síkján helyre áll a tökéletes működés. Ezért is alkalmaz a Zen Shiatsu egy több rétű megközelítést a harmónia helyreállításához, így magába foglalja az izületi korrekciókat, az ujj akupresszúrát és az energetikai kezelést is. ezeket kiegészítve különböző masszázs fogásokkal egy igen sokrétű kezelési metódust kapunk.
A foglalkozások felépítése egyénileg mindenkinél eltérő, ezáltal természetesen az egyes elemek időtartama is változik egy-egy alkalom során.

Az abhyanga alapú masszázs egy teljes testes olajos kezelés, mely kívül-belül kényezteti és harmóniába hozza a testet, s lelket egyaránt. Mentálisan oldja a felgyülemlett feszültségeket, fizikailag pedig a méreganyagok kiürülését segíti.
Ez a masszázs típus többnyire nem egy erőteljes, gyúró típusú masszázstechnika, hanem inkább simító, húzó, dörzsölő fogások kombinációja, ezáltal segítve elő az izmok ellazulását és a bennük megragadt esetleges feszültségek kioldását. A meleg olaj jólesőleg hat a fáradt idegrendszerre, nyugtatja és lecsendesíti az elmét. Oldja a nyirokerekben előforduló blokkokat, fokozza a nyirokkeringést, ezáltal segíti a felgyülemlett salakanyagok kiürülését a teljes szervezetből. Olyan területek is átdolgozásra kerülnek, melyek más masszázsok során jellemzően kimaradnak, ilyen a has és a mellkas masszázsa. A has masszázs kifejezetten áldásos hatással bír az emésztési problémákkal küzdőknek. A mellkas masszázsa pedig a hölgyeknek kiemelten fontos, hogy a nyirokkeringés megfelelő stimulálásával a méreganyag lerakódása megelőzhetővé váljon ezen a területen.

Csak kevés írott anyaggal rendelkezünk róla, de a nagy kultúrák mindegyikében találtak a régészek a test különböző területein található reflex pontok stimulálására utaló jeleket (Egyiptom, Kína, Mezopotámia, de a maja, azték és az inka civilizációkban is).
A reflexológia alapelve szerint a talpunkon (kezünkön és arcunkon is) megtalálható a testünk, és szerveink energetikai leképezése. A test reflexzónáinak finom masszírozásával, a reflexpontok nyomásával harmonizálhatjuk a szervezet energiaellátását, ezzel stimulálva a test öngyógyító folyamatainak beindulását. Így ez a módszer segíthet a természetesebb módon történő megelőzésben és rehabilitációban egyaránt.
Reflexpontos talpmasszázs célja elsősorban a felfrissülés, azonban nem elhanyagolható “mellékhatásai” között szerepelhet a feszültség csökkentése is. Erősíti az immunrendszert, optimalizálja a vérellátást, segíti a salakanyagok kiürítését. Egész szervezetünk működését támogatja, serkenti és harmonizálja. Fájdalomcsillapító, relaxáló, lazító hatása is ismert, mely felfrissít, miközben csökkenti a belső feszültséget.
Ez a masszázs típus szintén kiváló olyan esetekben, amikor a test többi része valamely ellenjavallat miatt nem masszírozható.

Amikor valami miatt műtéti beavatkozásra van szükségünk, akkor jellemzően nem gondolunk még rá, hogy az így keletkezett kisebb-nagyobb hegszövettel és közvetlen környezetével is érdemes külön foglalkoznunk a rehabilitációs időszak alatt. Pedig egy nem kezelt, vagy nem megfelelően kezelt heg később, akár évek múlva is sok kellemetlenséget tud okozni az esetleges belső összenövések és a nem megfelelően végbement hegesedés miatt.

Ennek megelőzésére ma már sikerrel alkalmazzák a hegmasszázs technikáját, amely a varratok kiszedésétől kezdve segít a műtét előtti állapotunkhoz és mozgástartományunkhoz legközelebb visszakerülni. Megelőzheti, valamint a minimálisra csökkentheti a heg alatti belső összenövések kialakulását (amelyek komoly egészségügyi problémákat okozhatnak utólag, leginkább hasi műtétek esetében) ezen kívül pedig segít jó közérzetünk mielőbbi visszanyerésében is, hiszen egy-egy műtét sokszor nagyon is megviseli az embert. Én is tudom, milyen ez, 2021-ben átéltem egy komolyabb nagy-hasi műtétet és az azt követő 5-6 hónapos teljes regenerálódáshoz szükséges időszakot.

A műtétet követően 4 hónappal már csoportos órákat tudtam tartani, körülbelül 6 hónappal utána pedig szinte teljesen visszanyertem eredeti mozgástartományomat is. A hegem pedig, azóta is teljesen problémamentes J
Nagyszerű kiegészítés gyógytorna mellett, segíti a rehabilitációt, még később akkor is, amikor a gyógytorna már nem szükséges, hanem át lehet térni más mozgásformák végzésére. Valamint akkor is ajánlott foglalkozni vele, ha esetleg ugyan nem indokolt a gyógytorna (műtétje válogatja). Olyankor érdemes lehet néhány alkalom jógaterápiás foglalkozással kombinálni, hogy a heg következtében ne alakulhasson ki tartáshiba és ne rögzüljön rossz mozgásminta, amiből később komoly mozgásszervi panaszok generálódhatnának.

A nyirokmasszázs egy speciális masszázsfajta, amely javítja a nyirokkeringést, megszünteti a nyirokpangást, serkenti a salakanyagok elszállítását, segíti a sejtek és a szövetek regenerálódását, ezáltal aktiválja az immunrendszert.
A nyirokmasszázs egy nagyon finom mozdulatokkal dolgozó technika, sohasem fájhat, a kezelés alatt és utána is kellemes érzetet kell keltenie.

A nyirokmasszázs rendkívül hatásos sok betegség kezelésének kiegészítéseként, de egészségünk megőrzése érdekében is alkalmazhatjuk immunrendszer stimuláló és erősítő hatása miatt.
A masszázs ritmikus, gyengéd mozdulatai kellemesen ellazítják a testet, amely a masszázs vegetatív idegrendszerre kifejtett, harmonizáló, nyugtató hatásának köszönhető. Nem ritka, hogy elalszunk kezelés közben. Ezért legjobb, ha közvetlenül utána nincs más fontos, nagyobb aktivitást igénylő feladatunk, de legalábbis van valamennyi idő pihenni.
A kezelés előtt és utána is nélkülözhetetlen a bőséges folyadékfogyasztás. Legalább napi 2-3 liter folyadékot igyunk meg: tiszta vizet, gyógyteákat, friss zöldség- és gyümölcslevet. Ha a vér nem elég híg, romlik a keringés, emiatt rosszabb lesz a sejtek tápanyag- és oxigénellátása, valamint a bennük keletkező bomlási termékek elszállítása is akadályokba ütközik.


Minden típusú fizikai mozgás másképp hat izomzatunk állapotára. Bármennyire is egészséges a rendszeres testmozgás, időnként sajnos hajlamosak vagyunk túlerőltetni egyes területeket. Ilyenkor a pihentetés mellett sokszor segítheti a regenerálódást a sport típusú masszázs erőteljesebb és lendületesebb fogásokkal dolgozó technikája.

Régi korok tévhite hogy a várandósság és később a szoptatás időszaka alatt a masszázs ellenjavallt. Ellenkezőleg, kismamák és frissen édesanyává vált hölgyek számára különösen javasolt a masszázs kezelés. Segíti a bőr rugalmasságának megtartását a várandósság során, így a striák kialakulása és elmélyülése megakadályozható vagy csökkenthető (egyéni hajlamtól függően). Csökkenti a derékra nehezedő plusz súly okozta derékfájás tüneteit, valamint az úgynevezett nehézláb érzést is. Kismama vendégeim mindig arról számolnak be, mintha könnyebbek lennének masszázs után, úgy felfrissül az egész test. A baba érkezése után elősegíti a bőr visszahúzódását és gyors regenerálódását, főként a has területén, továbbá elősegíti a belsőszervek visszarendeződését. Segít felfrissíteni a karok, a hát és a vállöv területét, ami a baba hordozása és a szoptatási pozíció miatt különösen igénybe van véve ebben az időszakban.

Fontos megjegyezni, hogy jól létünk nagymértékben függ energetikai állapotunktól, melyet a masszázs mellet mi magunk is tudunk befolyásolni helyes táplálkozással, mozgással, relaxációval, légző gyakorlatokkal, és nem utolsó sorban meditációval. Így a masszázs kezelések akkor válnak igazán hatékonnyá, ha valamilyen rendszeres testmozgás is társul hozzá. A Mobility programban a jóga ászana gyakorlatok a masszázzsal kombinálva abban segítenek, hogy a beállított és korrigált testtartást a szervezetünk maradandóra tudja rögzíteni. Ezzel pedig folyamatos közérzet és állapot javulást érhetünk el. Mobility Program keretén belül a jóga és a masszázs kombinációjára 90 perces (45-45 perc) és 120 perces (60-60 perc) változatban van lehetőség.

Kapcsolat

A személyes gyakorlások/masszázsok Budapesten a Mantra Jógastúdióban vannak. 

(II. kerület Margit körút 31-33, 1. emelet 1-es ajtó) Csoportos órákra a stúdió órarendjében tudsz bejelentkezni, a kiválasztott óra nevére kattintva: https://www.mantrajoga.hu/orarend/

Egyéni szolgáltatások elérhetőek még Csepelen a Flora Életmódközpontban (1212 Bp., Széchenyi utca 92/B)
Egyéni foglalkozásokra az alábbi űrlapon tudsz jelentkezni: