A várandósság vége felé közeledve
sok nőtársam találkozik a kérdéssel:
Na és befordult már a baba?
DE MI TÖRTÉNIK AKKOR, HA A VÁLASZ: NEM..?
Napjainkban egyre kevesebb szakember ért az úgynevezett faros szülés levezetéséhez, már csak azért is, mert az egyetemeken ez már nem a tananyag része. Így abban az esetben, amikor a kisbaba bármilyen oknál fogva nem fordul be a szülőcsatorna irányába az esetek több mint 90%-ában császármetszéssel segítik világra a magzatot.
Ennek azonban sok hátránya is lehet a későbbiekben, így érthető, hogy a legtöbb édesanya igyekszik ezt elkerülni, amennyiben lehetőség adódik rá.
Na, de mit lehet tenni, ha szeretnénk, hogy kisbabánk áthelyezkedjen a megfelelő fejvégű pozícióba?
Nemzetközi ajánlások alapján a 34-37. hétig be kellene fordulnia a magzatoknak fejjel lefelé irányba. Vannak babák, akik hetekkel hamarabb, vannak, akik kényelmesen, sokkal később veszik rá magukat erre a manőverre. Sok éves tapasztalatom során egyszer találkoztam olyannal is, aki sokáig a megfelelő pozícióból egyszer csak kimozdult és visszafordul popsival lefelé. Látható tehát, hogy ahogyan mi felnőttek, úgy kisbabáink sem ugyanúgy viselkednek.
A hivatalos kórházi protokoll csak a fekvési „rendellenességgel” foglalkozik, csak a fizikai test szintjén nézi a dolgot. Sok befordulást segítő technika is hasonlóképpen, csak a test irányából nézi a lehetőségeket.
Saját munkám során tapasztaltak alapján azonban vannak esetek, amikor ez kevésnek bizonyul és a kívánt hatást az anyában felgyülemlett lelki blokkok, nehézségek, kérdések esetleges bizonytalanságok/félelmek oldásával és a fizikai mozgások együttes alkalmazásával lehet a leginkább elérni.
MILYEN SEGÍTSÉGET ADHAT NEKED EZ A VIDEÓ ÉS A HOZZÁ TARTOZÓ CSOMAGOK?
Abban az esetben, ha úgy érzed nincs szükséged külön lelki támogatásra és kísérésre a folyamatban, akkor az ALAP VIDEÓS CSOMAG lehet számodra a megfelelő. Ez lehet akkor, ha külön jársz szakemberhez vagy akkor is, ha átgondoltad és úgy érzed neked nincs olyan kérdésed, nehézséged-félelmed, amiben segítségre lenne szükséged.
Amennyiben az alap videós csomag mellé szeretnél támogatást kapni, mert vannak olyan kérdéseid vagy elakadásaid a várandóssággal, szüléssel vagy a születés utáni időszakkal, amikkel kapcsolatban jól esne a támogatás, tanácsadás, Akkor érdemes a VIDEÓ + 60 PERCES ONLINE KONZULTÁCIÓ CSOMAG-ot választanod.
Ha a fenti kérdések mellett még esetleg a párkapcsolatodban vagy családoddal kapcsolatban is vannak felmerülő nehézségek, vagy a úgy érzed, hogy sok és átfogó témaköröket szeretnél át és kibeszélni magadból, hogy lelkileg is segítséget kapj a várandósság végéhez közeledve, akkor a hosszabb online konzultációt tartalmazó csomag lesz számodra a megfelelő, ami a VIDEÓ + 90 PERCES ONLINE KONZULTÁCIÓ CSOMAG néven találsz.
Végül pedig, ha a konzultációk végén azt érzed, lenne még miről beszélni, jól esne átgondolni, megosztani és feloldani magadban, akkor természetesen további konzultáció igénylésére is van lehetőséged. Ehhez bármelyik konzultációs csomag megvásárlása után 2 alkalommal felhasználható 15% kedvezményt biztosítok a számodra.
A második trimesztert a 14. hét kezdetétől számítjuk, s a testmozgás intenzitásának emelését is a legtöbben innentől ajánlják biztonsággal. Saját tapasztalatom szerint is jellemzően innentől esnek jól a fokozottabb erősségű mozgásformák. (FONTOS! Ez is egyén függő, van akinek csak a 16-17-héttől jön el ez az energikusabb időszak)
Ezért ebben a csoportban találod majd a legintenzívebb videókat. Itt a hangsúly a test felkészítésén lesz, hogy könnyedebben tudja venni a növekvő súly által rá rótt plusz terhet. Emiatt a fókusz az erősítő gyakorlatokon lesz, de természetesen a várandós testre szabva.
Ki kell emelnem még, hogy ebben a trimeszterben is bátran csinálhatod, a többi gyakorlást is, ha épp könnyedebb, nyújtósabb (III.trim), vagy inkább pihentető (I.trim) ászana sorra vágysz.
Bár sokak szerint ez a legnyugisabb, legkönnyebb szakasza a várandósságnak, azonban akadnak praktikus kiegészítő gyakorlatok és tippek erre a trimeszterre is. Itt kezdünk bele a gát izmainak erősítésébe és rugalmasságának fokozásába, valamint nem hiányozhatnak a megfelelő légzőgyakorlatok sem.
A II. trimeszterhez tartozó videós tartalmak:
ha közeleg a szülés várható időpontja és még nincs fejvégű tartás pozícióba fordulva a kisbabád
ha természetes szülést tervezel
ha egy olyan technika érdekel, mely gyengéden mégis a visszajelzések alapján több, mint 80%-ban hatásosan támogatja kisbabádat abban, hogy megforduljon az anyaméhen belül
ha szeretnéd elkerülni a farfekvésű, vagy hivatalos nevén medence végű magzat külső forgatás okozta nehézségeket és esetleges komplikációkat, amely során hivatalosan csupán 50%-os sikerességről számolnak be
ha szelíd és egyúttal költséghatékony megoldási lehetőséget keresel kisbabád és önmagad számára
ha el szeretnéd kerülni, hogy beilleszkedési nehézség okán programozott császármetszés legyen a várandósság lezárása
ha tervezett otthonszülés, amire készültök te és a kisbabád
ha még csak a várandósságod elején tartasz. Ebben az esetben érdemesebb megvásárolnod a teljes Kismama jóga program anyagát, melynek bónusz anyagai között ez az anyag is helyet kapott
ha még nem vagy várandós, egyelőre csak információkat gyűjtesz a fontosabb tudnivalókról
ha 100%, hogy programozott császárral fog megszületni a kisbabád.
Érdekes jógás tartalmakért kövess Instagramon: @uton_onmagammal_vizestilda
© Minden jog fenntartva! | Adatkezelési tájékoztató | ÁSZF | Süti szabályzat